Поранешната стриптизерка Кери Рајчерт се закани дека ќе објави фотографии на кои се гледа британскиот војвода од Сасекс, принцот Хари Виндзор, без облека, бидејќи не ја спомнал во своите мемоари „Spare“.

Таа за британски The Sun изјави дека има намера да ги објави неговите слики на страницата за возрасни Onlyfans, објави Дејли Меил.

„Имам убави голи слики од него. Никогаш претходно не сум ги објавила од почит, но тоа сега не е важно. Тој е проклет идиот“, рече Рајхерт и додаде дека Хари порано бил „луд и спонтан“, но сега се обидува да го покаже спротивното.

Таа тврди дека се налутила што едвај ја спомнал во мемоарите и покрај тоа што поминале извесно време заедно.

„Тој не зборуваше за многу работи што се случија таа вечер. Изненадена сум што се сеќава на нечие име бидејќи беше прилично пијан, но можеше да зборува за неколку работи што се случија меѓу нас, тоа целосно му избега“, тврди Рајхерт.

Принцот Хари и Рајхерт поминале една ноќ заедно во Лас Вегас во 2012 година, кога Хари имал 27 години, а за тоа време отишле на забава и се вратиле во неговиот хотелски апартман откако член од придружбата на Хари ѝ пришол во барот на хотелот и ја праша дали сака да се „дружи“ со Хари.

Во август 2022 година, Рајтхерт на аукција ставила црни гаќи за кои тврдела дека Хари ги носел таа вечер.

„Кога беше во Вегас, сите го сакаа него и неговото чувство за забава. Тој стана толку досаден, што е навистина штета“, рече таа.