Поранешната девојка на Канје Вест, Џулија Фокс, во своите мемоари „Down the Drain“ пишувала за нивниот однос додека биле во врска.


„The Guardian“ пишувал за едно поглавје од книгата, во кое Џулија пишувала за бизарниот предлог кој раперот го имал за неа.

„Бевме дома цел ден ја игравме играта „UNO“, а играта вклучува истакнување на позитивните карактеристики на личноста“ напишала 33-годишната манекенка. Тогаш открила дека Канје во текот на играта и предложил да ги зголеми градите.

„Ќе ти ја платам операцијата ако сакаш да ги зголемиш градите“ и предложил раперот – напишала Фокс.

Манекенката, како што напишала во книгата, го одбила тој предлог.

Канје и Џулија беа заедно неколку месеци, а таа е првата девојка со која раперот за првпат се појави во јавност по разводот со Ким Кардашијан.

Фокс истакнала дека смета дека раперот ја искористил како пион во текот на разводот.

„Се чувствував како негова мала кукла. Тоа е понижувачки. Навистина грда позиција“ – изјавила Фокс.

За потсетување, Џулија неодамна со јавноста сподели дека таа и раперот немале интимни односи.