Актерот Бил Мареј (72) и пејачката Келис (43) е новиот славен пар. Двојката наводно се зближила пред некое време по средбата во САД. Ова е прва врска на Келис откако нејзиниот сопруг Мајк Мора почина од рак минатата година кој имаше само 37 години.

„Очигледно се пронајдоа“, додал извор близок до парот.

Двајцата биле видени во ист хотел, а Бил неколку пати одел да ја гледа како настапува, изјавил извор за Дејли Мејл.