Парис Хилтон деновиве се фотографира со својот едногодишен син Феникс.

Фотографите ги уловиле додека пазареле во Њујорк, а Парис спремно им позирала. Цело време го држела својот син во рацете.

„Драго мое дете, ти си повеќе од остварување на сонот. Ти го правиш мојот живот комплетен. Секој ден со тебе е бесценет подарок и јас сум бескрајно благодарна што сум твоја мајка“, напишала Парис еднаш на „Инстаграм“ во објавата посветена на својот син.

Парис и нејзиниот сопруг Картер Реум добија син со помош на сурогат-мајка. Феникс е првото дете на Парис, а нејзиниот сопруг Картер Реум веќе има ќерка (10) со реалната ѕвезда Лаура Белизи.

Парис и Картер се венчаа во ноември 2021 година. Тие беа пријатели 15 години пред да почнат врска во 2019 година, а само три месеци подоцна се свршија.