Откако беше објавен новиот трејлер за долгоочекуваниот филм „Невозможна мисија 7“ со Том Круз за само неколку часа видеото има повеќе од 8 милиони прегледи. Трејлерот започнува со тоа што Круз драматично застанува со својот мотоцикл на самиот раб на карпа, но не поминува долго пред да одлучи дека и тоа нема да го спречи да забрза.
Круз се враќа како Итан Хант во  продолжение на акционата франшиза, а ќе му се придружат и другите ѕвезди од „Невозможна мисија“ Винг Рејмс, Сајмон Пег, Ребека Фергусон, Хенри Черни, Ванеса Кирби и Фредерик Шмит.

Официјалното име на филмот е „Mission: Impossible – Fallout with the Dead, Part 1“, а во кината треба да пристигне на 12 јули.