Нов тренд е актуелен во светот на љубовта, кој навистина изненадува. Жените се советуваат да чекаат мажот што им се допаѓа да потроши 2.000 долари за нив, пред да „скокнат“ со него во кревет, пишува Мирор.
Светот на љубовните состаноци стана малку див во последниве години. Има толку многу трендови и однесувања за кои треба да бидете свесни, а последниот тренд се покажа особено популарен. Постоеше и тренд со кој жените беа поттикнувани да не се физички интимни со мажот барем до третата средба. Но, сега новиот тренд го става сето ова во сенка.
Експертката за запознавање Јана Хокинг ја објасни новата теорија, со која вели дека жените треба да се воздржат од влегувањето во интимни односи со маж додека тој не потроши сериозни пари за неа.
„Првата причина зошто ова ново правило сè повеќе ми се допаѓа е тоа што ако мажот е подготвен да оди на доволно состаноци за кои е спремен да даде 2.000 долари од џеб, тогаш има големи шанси дека правилно вложува во тебе. Мислам, ако либидото може да му издржи толку многу датуми, тогаш треба да го чувате“, вели Јана.
„Втората причина зошто ми се допаѓа ова правило, и мислам дека е најважно, е тоа што поминувате толку време заедно без да го одвлекуваме вниманието кон голотијата“, додава таа.
Таа признава дека на почетокот била шокирана од идејата – 2.000 долари, бидејќи тоа се многу пари за некого да потрошат. Но, вели дека таа сума на пари ќе ви даде доволно време да откриете дали вреди да се држите до посакуваната личност.
Инаку, ова ново правило за запознавање доаѓа откако една жена ја сподели својата кошмарна средба со маж кој се понудил да ѝ плати пијалак во бар. Студентката и дечкото се запознале на ноќно излегување во Хал.
Таа му го дала својот број, а потоа се случило неочекуваното. Наместо да ѝ каже колку е убаво што ја запознал или пак да ја повика на состанок, дечкото, познат само како Дени, решил да ѝ ја испрати сметката за пијалакот што ѝ го порачал.
Младата студентка раскажала дека тоа го направил бидејќи не се согласила да има секс со него. Во објава на Твитер, таа сподели „скриншот“ од тпораките на дечкото со кои ја потврдува нејзината приказна.