Чекањето се исплатеше.Најтрофејниот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ со мало задоцнување и ја исполни роденденската желба на својата сопруга Јелена. 

Јелена Ѓоковиќ на 17 јуни го прослави својот 37 роденден, а неколку дена подоцна следеше роденденски подарок од нејзиниот сопруг Новак.

Популарниот Ноле и ја исполни желбата на Јелена и ја однесе на островот Сан Мигел, на Азорските Острови.

Посетувањето на остров во срцето на Атлантикот беше голема желба на Јелена, а сега и се оствари.

– Трепкаш и животот продолжува, ова беше мојата роденденска желба; прошетка по Азорите со мојот витез и делфините кои не гледаат – напиша Јелена во описот на видеото кое го објави на Инстаграм.