Наоми Кембел, наводно, се зближила со филмскиот продуцент Мохамед Ал Турки, откако во последно време биле забележани заедно на сите големи настани од висок профил.

Супермоделот (53) и мултимилионерот од Саудиска Арабија (37) неодамна биле видени заедно на доделувањето на наградите БАФТА на почетокот на овој месец, кога привлекоа најголемо внимание.

Двојката заедно позирала на црвениот тепих, а наводно цела ноќ биле неразделни.

Се знае дека Наоми и Мохамед се добри пријатели веќе неколку години. Мохамед за прв пат го објавил видеото со Наоми на својот „Инстаграм“ профил во ноември 2021 година. Веќе следниот месец тие се појавија заедно на филмски фестивал фатени за рака.

Оттогаш, тие се појавиле на многу настани, вклучително и минатогодишниот филмски фестивал во Кан, Париската модна недела 2022 и 2023 година и неколку ексклузивни забави, како што е неодамнешниот роденден на Едвард Енинфул.

На специјалниот роденденски настан одржан за Наоми минатата година во Франција, Мохамед бил виден како седи покрај роденденската девојка во текот на вечерта.

„Сан“ објави дека двојката се зближила неодамна бидејќи Наоми поминувала многу време со Мохамед на Блискиот Исток.

– Наоми е многу селективна за тоа со кого го поминува времето и се зближила со Мухамед. Тие беа врзани со нивната љубов кон модата и уметноста и имаат многу заеднички пријатели. Наоми беше во Дубаи со него и се чини дека е најсреќна. Тие поминуваат многу време заедно и се чини дека меѓу нив има искра, дури и да е само пријателство во моментов – изјавил изворот за „The Sun“.

Во светот на познатите веќе се шпекулира дека тие ќе бидат следниот омилен пар.

Наоми беше свршена со басистот на U2, Адам Клејтон во 1993 година, а потоа беше свршена со италијанскиот бизнисмен Флавио Бријаторе пред да се разделат во 2002 година.

Последен пат била во врска со раперот Скепта во 2018 година, но следната година уживала во врската со Лиам Пејн од One Direction. Таа беше во релативно сериозни врски со Диди, Роберт де Ниро, Џерард Батлер, Теренс Хауард, Мајк Тајсон и рускиот милијардер Владислав Доронин.

Иако е прилично таинствена за својот љубовен живот, ѕвездата претходно изјави дека е во добри односи со поранешниот Владислав.

Во едно од ретките интервјуа што ги дала за нејзиниот љубовен живот во 2021 година, Наоми изјавила: „Жртвата е навистина да се најде сродна душа која ќе те разбере. Јас сум силна, но и чувствителна. Знам дека во врските мора да направиме компромиси“.