Ким Kардашијан објави празнични фотографии со своите деца, синовите Сент и Псалм и ќерките Норт и Чикаго. Тие позираа пред новогодишните елки. Додека женскиот дел од семејството беше облечен во светли бои, момчињата позираа во црни модни комбинации.

Палецот збуни многумина

Но, многумина беа целосно збунети од една слика и забележаа чуден детал. На фотографијата каде што позираат Ким и Норт, изгледа како ријалити ѕвездата да има два палци на едната рака. Во коментарите еден следбеник напиша: „Зошто имаш два палци?“, а потоа започна дискусија на Редит.

“Ким и нејзиниот тим ги бришат коментарите за палецот под фотографијата. Какви кловнови”, “Дали е ова уште еден неуспешен фотошоп?”, “Тие сигурно намерно објавиле ваква слика за да го зголемат ангажманот на следбениците”, “Знам дека е оптички илузија, но мило ми е што ја напаѓаат“, „Жал ми е што го кажувам ова, но не е грешка во фотошоп. Ја фатила десната рака со левата рака“, се дел од коментарите.

Кардашијан во неделата навечер приредила забава во нејзината палата во Лос Анџелес. Таа во оваа прилика ја претвори својата вила во алпско село со снег и огромни елки.