Се појави видео на Миша Бартон (37) од 2005 година на кое таа тврди дека публицистот ја „присилил“ да спие со Леонардо ди Каприо, кој тогаш имал 30 години.

Актерката Миша Бартон деновиве е „под радар“ и сето тоа затоа што со години се бори со депресија поради која има вишок килограми, како и проблеми со дрогата и алкохолот.

Сепак, едно нејзино интервју од 2005 година покрена вистинска лавина коментари бидејќи се работи за Леонардо ди Каприо. Во него, актерката раскажува како публицистот ја принудил да спие со Леонардо ди Каприо, кој штотуку раскинал со Жизел во тоа време.

На повик на Крег Шнајдер: „За доброто на својата кариера, оди и спиј со тој човек“, Миша рече: „Нели Лео има 30 или повеќе?

Целото интервју повторно се најде на насловните страници откако Ди Каприо беше виден како се забавува со девојка која има само 19 години.

Блиски луѓе на Леонардо ди Каприо изјавија дека актерот не е во врска со младата манекенка: „На забавата седеа еден до друг, но не се пар“.

Сепак, една фотографија од нив двајца беше доволна за да се појават коментари на интернет како оние во кои велат: „Срам да ти е, може да биде твојата ќерка“.