Повеќе од три милиони луѓе ги лајкнаа новите провокативни фотографии кои Меган Фокс ги објави на својот Инстаграм профил за 12 часа. На фотографиите Меган позира е гола, во проѕирен влажен фустан, под кој и се гледаат градите.

На другите фотографии кои таа ги објави се гледа дел од нејзината задна страна.

„Мислев дека брадавиците не се дозволени. Се чини дека правилата се различни за познатите личности“, „Значи сега Инстаграм станува бесплатен Онли фанс?“, „Шокантно е како толку многу луѓе протестираат против уметноста на женското тело“, се дел од коментарите.

Неодамна првпат откако се смириле, нејзиниот вереник Машин Ган Кели ги коментирал нејзините фотографии.

„Доколку диво животно изгледа вака, би дозволил да ме нападне“, напишал во коментар.