Пејачката Мараја Кери веќе традиционално на своите друштвени мрежи објави видео со кое ја најавува празничната сезона, кога нејзината божиќна песна ќе се слуша насекаде.

„Време е“, напиша таа во описот на кадарот, каде што преминува од сцена за Ноќта на вештерките на 31 октомври во божиќна атмосфера на 1 ноември. Околу неа се статисти облечени во џемпери со божиќна тема, а Мараја носи црвен комбинезон. Секако, се појави песната All I Want For Christmas Is You. Видеото веќе има 24 милиони прегледи и над пет милиони лајкови за осум часа.

@mariahcarey

It’s…… TIME!!! 🎃🧊🎄 #MariahSZN

♬ original sound – Mariah Carey

На 29 октомври 1994 година беше објавена омилената божиќна песна All I Want for Christmas is You, во изведба на Мараја Кери. Пред две години, песната се најде на врвот на листата на синглови на Billboard’s Hot 100. Тогаш медиумите пишуваа дека тоа е неверојатно достигнување бидејќи песната е стара речиси 30 години.

Песната беше издадена од Кери во 1994 година како дел од нејзиниот албум Merry Christmas и оттогаш се смета за еден од најголемите празнични хитови. Тој е најпродаваниот американски божиќен албум на сите времиња, продаден во повеќе од 15 милиони копии ширум светот.