Многу од обожавателите на Мадона на социјалните мрежи ја изразија својата загриженост и изненадување откако ја видоа пејачката на доделувањето на Греми наградите во неделата.

Мадона излезе на сцената за да ги најави Ким Петрас и Сем Смит, кои го изведоа нивниот заеднички хит „Unholy“, за кој освоија Греми во категоријата Најдобра поп дуо/групна песна.

Овде сум да им се заблагодарам на сите бунтовници кои коваат нов пат и го поднесуваат притисокот од него. Сите вие „проблеми“ треба да знаете дека вашата бестрашност не останува незабележана. Се гледаш, те слушаат, а најмногу те ценат – изјавила Мадона.

Она што ги привлече гледачите е лицето на Мадона, за кое многумина веруваат дека по бројните козметички зафати повеќе не личи на „старата“ Мадона.

Се обидувам да го игнорирам фактот дека Мадона има сосема ново лице – напиша еден фан на Твитер.

– Ова навистина изгледа како некаква копија додека во позадина се пуштаат слики од вистинската Мадона. Навистина си го зезна лицето – напишала друга личност, осврнувајќи се на фотографиите на Мадона за време на нејзиниот културен период кои биле проектирани зад пејачката.

– Мадона изгледа добро за своите години… ако има 2.700 години и е вампир кој јаде живи бебиња и мали животни – на некои луѓе им било полесно да ја користат споредбата.

Дали Мадона е номинирана за „Најдобро ново лице“ на овогодинешните Греми награди? – се пошегува друг корисник на Твитер.