Почнувајќи од средината на јули, пред самата премиера на филмот „Barbie“, обожавателите на оваа култна кукла, ќе можат да резервираат престој во нејзината куќа, покрај океанот во Малибу, Калифорнија, пренесува Гардијан.

Концептот на оваа вила е целосно преземен од моделите на куќа на Барби. Во огласот кој се најде на „Ер-би-ен-би“, луксузната вила вусшност е во сопственост на Кен и во неа може да најдете скара, простран базен, опрема за вежбање и уште многу интересни детали во кои би уживале.

Само четворица ќе бидат избрани од страна на „Ер-би-ен-би“, кои ќе поминат бесплатна ноќ во розовата куќа на 21 и 22 јули. Гостите ќе бидат пречекани од батлер, кој ќе организира тура низ луксузната вила и ќе приготвува разни јадења. Тие ќе можат да ја пробаат облеката на Кен и да си одат дома со пар ролери и даска за сурфање.

Инаку, оваа вила во Малибу, ќе биде достапна за резервации, почнувајќи од 17 јули, неколку дена пред излегувањето на мошне очекуваниот филм за Барби во режија на Грета Гервиг, во кој глумат холивудските ѕвезди Маргот Роби, Рајан Гослинг, Иса Рае и Симу Лиу.

Пред речиси еден месец беше објавен новиот трејлер, кој открива повеќе детали за заплетот на филмот. За само четири часа собра милион и пол прегледи.