На изненадување на многумина, глумицата Кортни Кокс беше видена како ја чисти својата ѕвезда на „Патеката на славните“ во Холивуд. „Некој мора и тоа да го направи“, рече таа.

На видеото кое го објави се гледа како ги замолува другите да не ѝ ја газат ѕвездата, а потоа отиде да ги исчисти и на нејзините колешки Џенифер Анистон и Рис Витерспун.

За потсетување, Кокс покрај улогите во „Пријатели“ играше и во „Врисок“ и „Кугар Таун“. Им се придружи на колегите од Холивуд кои имаат своја ѕвезда на патеката станувајќи 2750-та личност која ја имала оваа чест.