Ким Кардашијан сподели фотографија на Инстаграм, за која многумина заклучија дека е инспирирана од новата сопруга на нејзиниот поранешен – Канје Вест.

Имено, Бјанка, новата партнерка на Канје со месеци шокира со нејзините разголени изданија во јавноста, а многумина се загрижени за нејзината состојба. Често се појавува само во провидни хулахопки, без долна облека.

Токму Ким се одлучи за слична комбинација на новата фотографија. Носеше бунда под која немаше ништо друго освен хулахопки и чевли со високи потпетици. Се чини дека таа дури и ја ископира излижаната коса на Бјанка.

Изгледот го комплетираше со очила за сонце, а објавата беше проследена со низа коментари во кои многумина се прашуваа зошто личи на новата сопруга на Канје.