Бизнисменката и реалити ТВ ѕвезда Ким Кардашијан верува дека Ирина Шајк го копира нејзиниот стил и ѝ ги зема љубовниците, пренесува The Sun, повикувајќи се на извор близок до Кардашијан.

„На Ким и е интересно што Ирина се зближи со Канје Вест веднаш откако раскинаа. Штом Ким беше забележана со Том Брејди, Ирина одеднаш почна да излегува со него “, рече инсајдерот.

Изворот за „Сан“ нагласува дека Ким Кардашијан мрази да биде копирана и во стилот и во „бркањето“ мажи.

Во јули се појавија гласини за романсата на Ирина Шајк и Том Брејди. Двојката се запозна на свадбата на милијардерот Џо Нахмад и моделот Медисон Хедрик на Сардинија. Потврда за можна романса беше видеото што го објави Дејли Мејл на 24 јули. Во видеото, Том ја гали по лицето Ирина додека седи во автомобил во близина на домот на еден фудбалер во Калифорнија.

Ирина Шајк е мајка на шестгодишната Леа која ја доби од романсата со актерот Бредли Купер. Парот се раздели во 2019 година по четири годишна љубовна врска.