„Бела забава“ на Мајкл Рубин. Каква ноќ, уште се опоравувам“, објави Ким Кардашијан на својот Инстаграм профил заедно со серија фотографии од забавата.

Дел од американските медиуми пишуваат дека во текот на вечерта Ким се дружела и флертувала со пензионираниот американски фудбалер Том Брејди, но на нејзиниот Инстаграм профил се појави фотографија со најдобриот светски фудбалер.

Килијан Мбапе (24) со насмевка позирал покрај Кардашијан, чиј профил веднаш беше покриен со коментари на фудбалските фанови. Повеќето го советуваат младиот Французин да се ’држи настрана’ од Кардашијан.

„Ти беше МВП на оваа забава“, напиша Ким во коментарите на организаторот на забавата, бизнисменот и филантроп Рубин.

На останатите фотографии кои Ким ги објави може да се види како таа ужива во друштво, а многумина ги насмеа нејзината фотографија со актерот Кевин Харт.