Странските медиуми брујат за романсата меѓу Ким Кардашијан и Одел Бекам Џуниор.

Светските медиуми не престануваат да зборуваат за новитетите во љубовниот живот на Ким Кардашијан, која, очигледно, тргнала во нова романса.

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан и ѕвездата на НФЛ, Одел Бекам Џуниор, наводно се во врска, а извор близок до Дејли Меил тврди дека двојката се обидува да ја задржи својата романса во тајност поради синот на Одел и од страв од реакцијата на Канје Вест.

Ким наводно одлучила да ја задржи романсата во тајност за да ги избегне гласините дека Одел раскинал со поранешната девојка за да биде со неа, но и за да не може Канје Вест да ѝ суди. Сепак, тоа не е се! Тие ја чуваа својата врска во тајност и поради фактот што Одел е поранешно момче на нејзината сестра, Клои Кардашијан.

Инаку, според последните информации, врската на Ким и Одел станува сериозна и стабилна.