Кетрин Зета-Џонс им покажа на пријателите како ужива во летниот одмор.

Велшката актерка на својата „Инстаграм-приказна“ сподели фотографија покрај базен.

53-годишната Кетрин го впива сонцето на лежалка, нозете ги става во преден план, а на фотографијата напиша: „Две пеги на бутовите, кои ги имам целиот мој живот“.

Инаку, една од најубавите актерки на светот летните денови најчесто ги поминува во својот дом на Бахамите во друштво на 75-годишниот сопруг Мајкл Даглас.

Кетрин и Мајкл се во брак 23 години и имаат две деца, 23-годишниот Дилан Мајкл и 20-годишната Керис Зета, со која позираа на годинешниот Филмски фестивал во Кан.