Кајли Џенер, конечно, одлучи како ќе се вика син ѝ, кој набргу ќе наполни една година.

Најмладата милијардерка на светот на својот инстаграм-профил објави фотографија на која е со синот, а во описот напиша Aire.

Набргу во коментарите се појавила и мајка ѝ Крис Џенер, која потврдила дека тоа е името на нејзиниот внук.

„Те сакам, Ајре Вебстер“, рече Крис.

Да потсетиме, малиот Ајре е второто дете на Кајли Џенер и раперот Тревис Скот.

Двојката, за која неодамна имаше шпекулации дека се раздели, ја има и четиригодишната ќерка Сторми.

Кога на почетокот на февруари минатата година им се роди синот, објавија дека му дале име Волф, но набргу се премислија.

„Нашиот син повеќе не се вика Волф. Не чувствувавме дека е тој. Сакав да го споделам затоа што гледам дека сите пишуваат Волф насекаде“, напишала Кајли тогаш на „Инстаграм“, пренесе „Телеграф.рс“.