Во неделата, Канје Вест и неговата сопруга и модна дизајнерка Бјанка Ценсори присуствуваа на црковна служба во Лос Анџелес. Сопружниците беа придружувани од децата на раперот.

Канје и Бјанка пристигнаа на неделната црковна служба, а на пат кон црквата се видени и петгодишната ќерка Канје Чикаго и четиригодишниот син Псалм, двете деца од бракот со Ким Кардашијан.

Новата сопруга на Канје за оваа прилика облече тесен црн фустан кој целосно ѝ ја покрива главата во комбинација со црни чизми на вртоглаво високи потпетици, а раперот го избра веќе познатиот имиџ на рагбист – маица со потполнки за рамениците и црни хеланки.

Канје Вест и Бјанка Ценсори тајно се венчаа само два месеци по разводот на раперот од Ким Кардашијан. Двојката се запозна на Инстаграм во 2020 година. Канје ѝ напишал порака на Бјанка, а таа веднаш по дипломирањето на архитектонското училиште се преселила од Мелбурн во Лос Анџелес за да работи за модниот бренд на Вест, Yezzy.

По венчавката Бјанка радикално го промени својот стил и сега наликува на Ким Кардашијан.

И денес, со поддршка на Канје, Ценсори станува нова модна инспирација, на која се разбира – се изведуваат секакви експерименти од страна на нејзиниот сопруг.