Раперот Канје Вест (46) повторно планира да се кандидира за претседател на Соединетите Американски Држави, пренесува „Д Ју. Ес Сан“.  Извор близок до раперот за странските медиуми изјавил дека Канје ќе се кандидира сто проценти и дека Бјанка Ценсори ќе биде совршена во улогата на прва дама.

Бјанка е заслужна за многу работи за да може да се фокусира на неговата претседателска кампања во 2024 година. многу подобро откако го заврши разводот со Ким“, вели изворот.

Во 2020 година, кога Канје првпат се кандидираше за функцијата, потроши повеќе од 12 милиони долари на својата неуспешна кампања, но тоа не го спречи да се обиде повторно. Потоа ја основа својата претседателска партија „Роденден“ и тврдеше дека ако победат на изборите, на сите ќе им биде роденден.

Да потсетиме дека на почетокот на годината се шпекулираше дека Канје се оженил со Бјанка Ценсори, два месеци откако беше финализиран неговиот развод со Ким Кардашијан. Во јавноста тие биле видени заедно со бурми на рацете, а според изворите, венчавката се одржала во тајност.

Меѓутоа, странските медиуми пишуваат дека младенците никогаш не поднеле барање за дозвола за брак, иако Бјанка еднаш изјавила дека е мажена. Инаку, парот живее заедно во пентхаус во Западен Холивуд.