Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе кој неодамна собра над 70.000 следбеници на неговата официјална фејсбук страница, со сопругата Емилија замина на одмор. Двајцата уживаа додека се возеа на глисер.

За потсетување, Иџе на почетокот на месецов освои второ место на трка во Полска, а претходно учствуваше на трки во Франција, Италија и Чешка.