Во Париз започна неделата на високата мода која редовно привлекува бројни познати личности, а Зендаја беше меѓу познатите дами кои не ја пропуштија денешната ревија на Скиапарели.

Младата актерка, која веќе има статус на модна икона, овојпат заврши во центарот на вниманието благодарение на изданието кое предизвика вистински ентузијазам на социјалните мрежи.

Како што овој моден настан е место каде дизајнерите ги покажуваат своите најлуди идеи, така и познатите личности го користат за да покажат впечатливи изданија.

Изданието на младата актерка беше токму такво. Иако црно од глава до пети, во никој случај не беше досадно, туку напротив.

Актерката на ревијата пристигна во креација чиј горен дел се состои од црна тесна маичка со крената јака и долги ракави кои се украсени со ефектни детали. Долниот дел од креацијата се состои од долго сатенско здолниште со набори околу половината и драматична опашка. Зендаја носеше проѕирни црни хеланки под здолништето, кое беше украсено со шлиц на најстрашниот дел, додека, кога станува збор за обувките, се одлучи за црни салонки со вртоглаво високи потпетици.

Деталот што пејачката привлече дополнително внимание со своето издание е нејзината фризура. Нормално витканата коса ја заменила со права фризура со микро-шишки.