Манекенката Емили Ратајковски неодамна откри дека е бисексуалка и дека сака да има романтична врска со жена. Во интервјуто за магазинот HomeGirls рече дека би сакала да излезе со девојка.

„Отсекогаш сум бил некој кој помалку го привлекувал физичкиот изглед. Понекогаш гледам некого и си велам во себе дека само ми се допаѓа“, рече Емили.

Додаде и дека за првпат е сингл и дека е задоволна. Минатата година поднесе барање за развод од сопругот Себастијан Бер – МекКлард.

„Помладата верзија од мене моментално би се согласила со просечен дечко, но мило ми е што повеќе не сум во тој период“, додаде Емили.

Неодамна сподели и видео на Тик Ток каде рече дека ја привлекуваат сите полови и објасни дека не се забавувала со жена во минатото затоа што не ја запознала вистинската.