Американската манекенка Емили Ратајковски (32) предизвика лавина реакции со својата последна објава на социјалните мрежи.

Таа објави фотографии на кои позира целосно гола во својот кревет, а во описот кратко напиша: „Прстени за развод“. Иако таа често објавува провокативни фотографии, оваа објава ги налути нејзините обожаватели.

Ратајковски покажа два дијамантски прстени на своите раце, а нејзините следбеници ѝ искоментираа дека не им е јасно што сакала да постигне со оваа објава. Сепак, најмногу критики доби за нејзиното голо издание.

„Можеби ќе останеше во брак ако некогаш си облечена“, „Што се прстени за развод и зошто ги претставуваш додека си гола?“, „Најтажната личност на светот“, се дел од коментарите.

Сепак, има и такви кои ѝ дадоа поддршка.

„Не ги разбирам критиките. Сите свои начини на кои ги завршуваме приказните животот“, искоментира една нејзина обожавателка.

Како потсетување, Емили Ратајковски се раздели од Себастијан Беар-Меклард во јули 2022 година, а причина за нивната разделба, наводно, било неверството на Меклард. Тие беа во брак од 2018 година, а во март 2021 го добија синот Силвестер Аполо Беар.

„Тие се разделија неодамна. Тоа беше одлука на Ем. Ќе ѝ биде добро, таа е силна и е фокусирана на синот. Обожава да биде мајка“, изјави тогаш близок извор за „Пипл“.