Мидер од брендот на Ким Кардашјан спаси живот на млада жена кога била застрелана.

42-годишната основачка на брендот за долна облека „Скимс“ (колекција мидери за жени со разни облини) на својата „Инстаграм приказна“ сподели објава на тиктокерката Анџелина Вајли, 22-годишна жителка на Канзас Сити, која преживеала масовно пукање во Канзас Сити, Мисури, претходно оваа година.

Објавата на „Тик-ток“ од 18 мај стана вирална оваа недела со повеќе од 1,4 милион прегледи додека колегите тиктокери ја означуваа Кардашјан со надеж дека таа ќе го види видеото.

Ким стана свесна за виралната објава на „Тик-ток“ и ја сподели на својата „Инстаграм приказна“.

„Ким Кардашјан ми го спаси животот“, вели девојката на почетокот на клипот. Оваа Нова година ме застрелаа четири пати. Ноќта кога пукаа, под фустанот носев скимс-боди за обликување. Беше толку тесно што буквално спречи да искрвавам“.

„Дефинитивно, ќе купам уште неколку за да имам за секој ден. Тоа е како панцир за жени! Наречете го ова судбина или Исус, но јас ќе го наречам Ким“.

„Ти благодарам, Ким!“

Оттогаш таа отвори веб-страница GoFundMe за да собере пари за да ги плати болничките сметки.