Автомобил кој се запали на булеварот „Трета македонска бригада“ претходно се судрил со друго возило, по што се превртил и избил пожар, соопштија од МВР.

Во СВР Скопје е пријавено дека на бул.”Трета македонска бригада” се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило “опел”, управувано од Д.Т.(52) од Скопје и патничко возило “фолксваген”, управувано од Р.К.(53) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки, при што во возилото “опел” настанал пожар, известија од МВР .

Во незгодата двајцата возачи се пренесени во болница, каде им се констатирани телесни повреди. Увид врши увидна екипа на СВР Скопје.