Домот на Пирс Броснан, наводно, бил узурпиран од човек кој се обидувал да се избања.

70-годишниот актер и неговата сопруга живеат во Лос Анџелес во куќа од 100 милиони долари, а полицијата извести дека во понеделникот еден натрапник решил да го користи дворот на својот сосед како бања пред да упадне во домот на ѕвездата од серијалот 007.

Пирс првично беше во брак со покојната Касандра Харис од 1980 до 1991 година и ги има Кристофер и Шон со неа, а со сегашната сопруга Кили Шеј Смит (59) ги има Дилан и Парис.

Од полицијата изјавија за „ТМЗ“: „Наши вработени веднаш се упатија во куќата на Пирс во Малибу во понеделникот попладне, откако добија известување дека има човек на неговиот имот и на имотот на неговиот сосед.

„Младиот човек беше виден како го користи дворот на соседот како своја лична бања пред да се пресели кај Пирс.“