Кристи Бринкли зрачи со безвременска убавина на 68 години во новата објава на „Инстаграм“ посакувајќи им на своите фанови среќна нова година.

Иконата на Sports Illustrated Swimsuit Issue ги покажа своите затегнати нозе во розов костим за капење додека патува со брод покрај островите Туркс и Кајкос.

Под атрактивната шапка во боја на виножито, Кристи блеска со својата мегаватна насмевка пред камерата. За фотосесијата, таа направи неколку пози што потсетуваат на 50-тите.

Кристи ги покажа своите модни акредитиви завиткувајќи се во розово-бела цветна наметка, што се виори на ветрето.

Таблоидите потсетуваат дека Кристи има четири поранешни сопрузи, вклучувајќи го и Били Џоел, кој го напиша својот хит Uptown Girl за неа.

Били и Кристи имаат ќерка, Алекса Џоел (37), и задржаа пријателски односи еден со друг и покрај распадот на нивниот брак. „Многу години по нашиот развод, Били сè уште доаѓа кај мене дома на Божиќ, пее и свири на клавирот. Сите наши пријатели доаѓаат кај нас и заедно пееме“, изјави таа неодамна за списанието Social Life.

Кристи е светол пример за самодоверба кога станува збор за сопственото тело. Таа сака жените да знаат дека треба да се гордеат со тоа како изгледаат, без разлика на возраста.

Поранешниот супермодел секогаш потенцира дека е полна со благодарност и дека сака да се фокусира на броењето на благословите во животот, а не на годините.