Основачот на империјата „Плејбој“, Хју Хефнер, беше познат по своите врски со многу помлади жени, а сега неговата вдовица Кристал Хефнер изјави дека холивудскиот актер Леонардо ди Каприо е новиот Хеф.

Ди Каприо, кој оваа година наполни 50 години, моментно е во врска со 25-годишната манекенка Виторија Серети. Пред неа се гледал и со 20-годишни жени. Кристал ги откри своите размислувања за неговиот избор на девојки во новата епизода од поткастот „Кери и Томи“ на „Хит нетворк“.

„Лео ди Каприо се претвора во новиот Хеф. Неговите девојки стануваат сè помлади и помлади. Мислам дека тоа изгледа лошо“, рече таа. Се сети и кога го запознала Ди Каприо во вилата на Хефнер. Таа тврди дека Лео бил со Ријана таа вечер кога таа имала 20-ина години.

„Се сеќавам дека Леонардо ди Каприо и Ријана се споија една вечер. Се сеќавам дека мислев: Тоа е паметно, бидете еден со друг, нема да кажеме никому“, рече таа.

Таа откри и кој друг редовно ја посетувал вилата на Хефнер. „Се сеќавам дека Џек Николсон доаѓаше таму често, како и случајни познати личности, како Поли Шор, Кори Фелдман… Други доаѓаа одвреме-навреме за да проверат што има, како Џастин Бибер, Кајли Џенер… Тие само доаѓаа да проверат, а јас ја разбирам нивната љубопитност“, вели таа.

Кристал имаше само 21 година кога беше поканета да престојува во вилата „Плејбој“ во октомври 2008 година. Таа и Хју почнаа да се забавуваат неколку месеци подоцна, а се венчаа во 2012 година. Двојката остана во брак до смртта на Хју на 91-годишна возраст во 2017 година.

Во ретроспектива поранешната плејбој-зајачица сфатила дека никогаш не била заљубена во Хју. „Се чинеше како свет на успех и фантазија, но мора да спиеш со 80-годишник. Има цена. Сè има цена“, изјави таа за „Пипл“.

Кристал зборуваше за врската со Хефнер во своите мемоари. Таму откри дека Хју, всушност, не е добар во креветот.

„Изгледаше помалку сексуално упатен од некои тинејџери со кои излегував претходно. Ми беше јасно дека Хеф никогаш во животот не одвоил ниту еден момент за да сфати како да му угоди на некој друг“, пишува таа.