Сопругата и агент на познатиот фудбалер Мауро Икарди, Ванда Нара се пофали со златен часовник вреден 40.000 евра.

Ванда на својот Инстаграм профил покажа луксузен златен часовник Ролекс. Станува збор за моделот Day-Date од новата колекција, кој се одликува со зелен бројчаник и препознатлив ребрест прстен. Со оглед на тоа што Rolex има своја топилница, часовникот има најквалитетна легура од 18-каратно злато.

Таа само неколку дена пред тоа го покажа својот Mercedes G класа чија цена се движи од 140 до 270 илјади евра.

„Заљуби се во некој што те гледа како јас во мојот Мерцедес“, напиша Ванда покрај фотографијата од возилото.