По шокантните мемоари што ги објави неодамна, пејачката Бритни Спирс (41) се опушти на плажа – целосно гола.

Бритни позира со насмевка на лицето, свртена со задникот кон камерата. На себе има само обетки. На фотографијата се гледа и сенката на мистериозниот маж кој ја фотографирал.

Ова не е првпат Бритни да го покажува своето голо тело на социјалните мрежи. Пејачката неколкупати се соблече на плажа, позираше без облека во када, на креветот…

Недолго пред фотографијата од плажа, таа сподели уште едно видео во кое танцува, слично на она коешто нејзините следбеници повеќепати можеа да го видат.

Да потсетиме, во мемоарите „Жената во мене“, Спирс ги откри деталите од старателството што татко ѝ го имал врз неа и ги раскажа шокантните детали од врската со пејачот Џастин Тимберлејк. Пишувала како забременила во текот на нивната врска и на негово убедување ја прекинала бременоста. Според нејзините тврдења, Џастин ѝ предложил да ја земе таблетата за прекин на бременоста.