На доделувањето на Златните глобуси 2024 година, во неделата вечер, во Беверли Хилтон,  Бредли Купер уште еднаш докажа дека никогаш не сте премногу стари, премногу богати или премногу познати за да поминете квалитетно време со вашата мајка.

Ѕвездата и режисерот на „Маестро“ кој беше номиниран и за најдобар актер и за најдобар режисер за неговата работа во филмот, во кој го толкуваше познатиот композитор и диригент Леонард Бернштајн, остана без награда. Триумфираше „Опенхајмер“ – режисерот Кристофер Нолан зеде Глобус за најдобра режија, а Килијан Марфи – за најдобра машка улога во драма. 

Купер ја донесе својата мајка, Глорија Кампано, со себе на црвениот тепих, а двајцата споделуваа сладок момент додека позираа заедно.

Не му е прв пат Купер да ја носи мајка си на црвениот тепих. Таа, исто така, беше негов придружник на Оскарите во 2022 година, каде што имаше улоги во номинираните за награди „Nightmare Alley“ и „Licorice Pizza“. Тие отидоа на наградите на Screen Actors Guild во 2019 година и на Tonys во 2015 година.

Меѓутоа, нејзиното присуство не е ограничено само на награди. Купер ја донесе својата мајка на настанот по повод 40-годишнината на „SNL“ во 2015 година. Тие исто така глумеа во реклама за Супер Боул за T-Mobile од 2023 година, во која се обидоа да направат реклама за Супер Боул.

Купер и неговата мајка се блиски. Тие двајца беа заедно во карантин за време на пандемијата COVID-19.

Во интервју со Вили Гејст од Тудеј, тој разговараше за тоа како неговата мајка ги поддржува сите негови нови проекти.

„Мајка ми е смешна затоа што секогаш мисли дека сè ќе биде голем хит“, рече тој.

Еден од најзгодните актери беше во краток брак со актерката Џенифер Еспозито. Оттогаш го избегнува бракот. Од врската со супермоделот Ирина Шајк ја имаат ќерката Леа, а Купер сега се поврзува со друг супермодел, Џиџи Хадид, со која наводно планира живот во Пенсилванија.