Дејвид Бекам (48) на социјалните мрежи се пофали дека уживал на вечера во луксузен ресторан во Барселона, Шпанија.

Поранешниот фудбалер дегустирал скапи, но и по малку бизарни деликатеси, а неговите обожаватели биле шокирани од цените на јадењата, пишува „Дејли мејл“.

На социјалните мрежи може да се види дека Бекам јаде ретка и скапа морска храна, додека менаџерот на луксузниот ресторан го храни како мало дете.

Покрај видеото, Бекам на својот инстаграм-профил сподели и фотографии од чинија со ретките морски школки, наречени „персебес“ (патка-школки), кои се познати како најскапите на светот.