Обожувателка на Адел, која отпатувала на нејзиниот концерт во Лас Вегас за да го прослави разводот, ја остави пејачката во солзи кога ја откри причината за доаѓањето.

Ребека Феинглос (33) неодамна се развела и го прослави тој настан со тоа што отиде во Лас Вегас со своите пријателки, а целата приказна ја сподели на својот TikTok профил. На концертот на Адел, таа држеше парче хартија на кое пишуваше: „Ми помогна да го пребродам разводот“, и ѝ објасни на пејачката дека го слави разводот.

“Го сакам тоа!” извика Адел, а потоа се расплака на сцената и рече: „Бев многу трогната што ги доведе твоите пријатели“, пред да и се обрати на толпата со неколку важни совети.

@rfeinglos

I threw myself a newly UNwed party in Vegas with my closest friends— and we made Adele cry… Really though: Divorce is a long, emotional, and stressful process. We talk about the trauma of toxic relationships, but we don’t get real about divorce. It can be traumatic, too. Mine certainly was. And I’m so glad it’s over. This past weekend, my 14 best girlfriends and I went to Las Vegas not only to celebrate my divorce, but I wanted to celebrate THEM for standing by my side during one of the most difficult times of my life. So. No more “failed marriage” talk. No more divorce shame. Let’s CELEBRATE leaving relationships that aren’t good for you. And, let’s remember Adele’s advice: “Keep your friends close to you, because they’re better than any man…” #divorce #divorcetok #grief #griefjourney #adele

♬ original sound – Rebecca Feinglos

“Држете се за вашите пријатели бидејќи тие се подобри од кој било маж или жена. Вашите пријатели се со вас доживотно”, рече таа.

Да потсетиме, Адел се разведе од Сајмон Конецки во 2019 година, а јавно проговори за болното искуство и откри како во тој период се спријателила со Џенифер Лоренс и Никол Ричи, кои ѝ помагале во текот на целиот процес.