Според последните информации кои пристигнуваат од Островот, Австралиецот со грчко потекло Анге Постекоглу ќе биде новиот тренер на Тотенхем.

Тотенхем зад себе има една лоша сезона во која не успеа да се избори за место во европските натпреварувања, па Постекоглу ќе има навистина тешка задача да ги врати работите на свое место во редовите на „петлите“.

Постекоглу сезоната ја заврши во Селтик кој го водеше со голем успех и експресно успеа да ја врати титулата, но и да ја продолжи доминацијата во шкотското првенство.